O mně

Mé jméno je František Elfmark a pocházím z Uherského Hradiště. Po vystudování střední školy, oboru Počítačové elektronické systémy, jsem absolvoval Vyšší odbornou školu elektrotechnickou v Olomouci, obor Výpočetní technika v telekomunikacích.
Od střední školy se stále pohybuji v IT prostředí, v oblasti programování (html, css), počítačových komponentů a již 15 let i v počítačové grafice a webdesignu. Po škole jsem nastoupil do rodinné firmy jako grafik a IT technik, kde jsem postupně jako samouk nacházel stále nové výzvy a prohluboval své znalosti v oboru grafiky a techniky. Hodně zkušeností jsem nasbíral i v mezilidských vztazích a komunikaci s klientelou firmy a celkové managerské oblasti. V roce 2011 jsem začal jako OSVČ podnikat v oboru webdesignu a reklamních prací a to trvá dodnes marque.cz. V roce 2011 jsem taky přijal výzvu stát novým článkem v týmu uherskohradišťského Klubu kultury, kde mám na starost IT podporu, DTP a správu webových stránek. Práce mě hodně naplňuje, mimo jiné i tím, že jsem u vzniku kulturních a společenských akcí v našem měste. Firemní web www.kkuh.cz. Nově od roku 2014 působím jako uvolnění radní (období 2014-2018) na Městském úřadě v Uherském Hradišti.
Ve volném čase se věnuji fotografování, malování, hudbě. Miluji turistiku a fitness. Od 14 let jsem hrál na bicí nástroje. Mám za sebou několik skupin (Head Injury, Your choice a Latafia).
Dál se věnuji mému občanskému sdružení Přátelé zpětné vazby - www.klubpzv.cz na podporu amaterských hudebních skupin a umělců. Podporuji (FS Míkovjan, Hasiče Vésky, FS Handrlák, kapelu Mistake, Side Effect, Ill Pigs a jiné). Jsem součástí programátorské komunity DESIGNFLOW, která tvoří témata, hcm moduly a rozšíření pro opensource CMS Sunlight.
Můj vlastní životní citát: "Pokud se naučíme naslouchat tichu, naučíme se naslouchat sami sobě." "If we learn how to listen to the silence, we learn how to listen to ourselves."